News And Events

 • BioTek Microplate-Based Applications Webinar

  15 October 2020

  BioTek Microplate-based Applications Webinar - From single plates to larger throughputs - BioTek’s flexible and fully automated solutions for preparation, measurement, and data analysis of microplate-based applications.

  Register now

 • BioTek Augmented Microscopy Webinar

  13 October 2020

  BioTek Augmented MicroscopyTM  Webinar -  Automate your image capture and analysis workflows using the flexible imaging systems of BioTek.

  Register now
   

 • MERCK - Sıvı Kromatografi Uygulamalarında Son Teknolojiler Semineri

  9 November 2016

  9 Kasım 2016 tarihinde, Genel Müdürlüğü'müzde, Merck firması ile birlikte, ilaç endüstrisine yönelik bir seminer gerçekleştirdik. "Sıvı Kromatografi Uygulamalarında Son Teknolojiler" konulu seminerin akışında Merck ve Sigma firmalarından uzmanların yaptığı HPLC ayrım teknikleri, mobil faz hazırlama, numune hazırlığı, metod transferi gibi sunumlar ve  demo laboratuvarımızda kurulu Shimadzu Prominence-i HPLC'de yapılan yenilikçi HPLC uygulamaları yer aldı. Eğitime ilaç endüstrisinden uzmanlar ilgi gösterdi.

 • Geleceğin Laboratuvarlarına Shimadzu'dan İleri Teknolojiler Semineri

  12 May 2016

  12 Mayıs 2016 tarihinde, İzmir Hilton Oteli’nde "SHIMADZU’dan İleri Teknolojiler Semineri” düzenledik.

  Seminer içeriğinde HPLC,  ve Kütle Spektrometri (MS) teknolojilerindeki son gelişmelere ve uygulama örneklerine yer verildi. 

 • Mersin Üniversitesi Kromatografinin Temel Prensipleri ve Kütle Spektrometri (MSMS) Semineri

  1 March 2016

  1 Mart 2016 tarihinde Mersin Üniversitesi’nde “Kromatografinin Temel Prensipleri ve MSMS Teknolojileri” konulu bir eğitim semineri gerçekleştirildi. MEİTAM ve Teknoloji Transfer Ofisi ile işbirliği ile organize edilen seminerde HPLC, LCMSMS, LCMS-IT-TOF, GC/MS/MS, MALDI-TOF gibi ileri teknolojilere ait çalışma prensipleri ve uygulama örnekleri konularında sunumlar gerçekleştirildi.

 • Esansiyel Yağ Analizlerinde 2 Boyutlu GC ve LC Uygulamaları Semineri

  11 September 2014

  11 Eylül 2014 tarihinde İstanbul'da ‘Esansiyel yağlar analizlerinde 2 Boyutlu GC ve LC (GCxGC/MS, LC-GCxGC/MS ve LCxLC/MS) Uygulamaları’ isimli seminer düzenledik.   

  İtalya Messina Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde bir araştırmacı olan Prof. Luigi Mondello tarafından gerçekleştirilen seminerde 2 boyutlu GC ve LC tekniklerine ilişkin teorik bilgilerin yanısıra parfümde alerjenlerin analizi, bergamot yağı analizi, portakal yağında karotenoidlerin analizi vb. uygulamalar da yer aldı. Seminere çeşitli üniversitelerin eczacılık fakültelerinden öğretim üyeleri, kozmetik ve esansiyel yağ üreticisi firmaların kromatografi uzmanları ile Shimadzu satış ve aplikasyon ekibimizden arkadaşlarımız katıldı. 

 • İlaç Analizi ve İlaç Araştırmalarında MS/MS ve Diğer İleri Analitik Teknolojiler Semineri

  29 May 2014

  29 Mayıs 2014 Perşembe günü Shangri-La Bosphorous Otel, İstanbul’da düzenlenen seminere ilaç endüstrisinin Ar-Ge ve Kalite Kontrol departman yöneticileri ve çalışanları ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin Eczacılık Fakülteleri’nden akademisyenler ilgi gösterdi.

 • İlaç Endüstrisi Profesyonelleri “ANT TEKNİK - ECOLAB Kontaminasyon Kontrolü Semineri”nde Biraraya Geldi

  5 November 2013

  Ant Teknik - ECOLAB Kontaminasyon Kontrol işbirliği ile 5 Kasım 2013 tarihinde Point Hotel Barbaros İstanbul’da bir ‘Kontaminasyon Kontrolü, İlaç Endüstrisindeki son Regülasyonlara Uygun Best Practice Uygulamaları ve Validasyon’ ana temalı bir seminer düzenlendi.

 • Ant Teknik İlaçta İmpürite Kontrolü, Regülasyonlar, Yeni Yaklaşımlar ve Shimadzu Çözümleri Semineri

  24 September 2013

  24 Eylül 2013 Salı günü İstanbul Rahmi M. Koç Müzesi'nde düzenlenen seminere ilaç endüstrisi çalışanlarından Ar-Ge ve Kalite Kontrol departmanlarının yöneticileri ve çalışanları ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin Eczacılık Fakülteleri’nden akademisyenler büyük ilgi gösterdi.

 • Rudolph Research ve Fungilab Ürünlerine Yönelik Uygulamalı Eğitim

  13 February 2013

  13 Şubat 2013 tarihinde Ankara Ofisimizde yeni partnerlerimiz RUDOLPH RESEARCH ve FUNGILAB firmasının ürünleri ile ilgili teorik ve uygulamalı bir eğitim düzenledik. Eğitime beşeri ve veteriner ilaç üretimi yapan firmaların Ar-Ge ve KKL departmanlarından analistler ve uzmanlar katıldı.

   

 • RP Foods Conference

  18 May 2023 - 19 May 2023

  We will participate in the  RP Foods Conference, which will be held in Istanbul.

 • 8th International Pharmaceutical Chemistry Congress

  27 February 2020 - 1 March 2020

  Our new congress was named "8th Drug Chemistry Conference" between 27 February - 01 March 2020.

 • New ASTM Water Methods

  20 September 2018

  ASTM International has released the following LC/MS/MS water standards:

  • D7598 Analysis for Thiodiglycol (LC/MS/MS)
  • D7599 Analysis for Ethanolamines (LC/MS/MS)
  • D7600 Analysis for Carbamates (LC/MS/MS)
  • D7645 Analysis for Carbamates (LC/MS/MS)

 • Merck Millipore Lab Water Sales Training

  23 July 2018 - 24 July 2018

  Merck Field Marketing Manager MET-Ex Lab Water Ahmed Werida informed our sales team about pure water production technologies and Merck Millipore ultrapure water systems product portfolio during the sales training at our office. 

 • Have you seen the new AccuStandard Master Catalog (2018)?

  13 March 2018

  The New Master Catalog contains a comprehensive listing of AccuStandard's Analytical Chemical Reference Standards (Organic, Inorganic, Petrochemicals) you can keep on your bookshelf. 

  For downloading the new catalog or requesting a copy please click on the link below:

  https://www.accustandard.com/master-catalog

 • 29th National Chemistry Congress

  10 September 2017 - 14 September 2017

  29th National Chemistry Congress September 10 - 14 Ankara

 • Kahvaltı sofralarında fipronil tehlikesi - yumurta ve bal mercek altında

  16 August 2017

  Fipronil, pire, bit, kene, hamamböceği, akar ve diğer böceklere karşı kullanılan geniş spektrumlu bir böcek öldürücüsüdür. Dünya Sağlık Örgütü, fipronili insan sağlığı açısından "orta derecede toksik" sınıfında değerlendirmektedir. Avrupa'daki fipronil kullanımına ilişkin düzenlemelerle, bu etken maddenin pestisitlerde yüksek konsantrasyonlarda kullanımı yasaklanmıştır.

  Shimadzu, fipronil ve bazı metabolitlerin balda ve diğer gıda maddelerinde analizi için ultra hassas ve hızlı bir metod üretmiştir. 

 • Cleanroom Exhibition 2017 Temizoda Teknolojileri Fuarı

  12 April 2017

  20-22 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek olan Cleanroom 2017 Temizoda Teknolojileri Fuarı'nda ECOLAB standında olacağız. 

  Ziyaretinizi ve fuar süresince gerçekleştirilecek olan sunum ve workshop’a katılımınızı bekliyoruz. 

 • Rudolph Research Eğitimi

  3 October 2016 - 8 October 2016

  3-8 Ekim 2016 tarihleri arasında Hackettstown, NJ, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirildi. 
   

 • 2. Uluslararası Adli Toksikoloji Kongresi – 2nd FORETOX

  26 August 2016

  27-30 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 50.Yıl Salonu’nda gerçekleştirilen "2. Uluslararası Asli Toksikoloji Kongresi - Endüstriyel ve Çevre Toksikolojisi" kongresinde yerimizi aldık.

FİLTRELER

Etkinlik Türü

Etkinlik Takvimi

FİLTRELER

Pazarlama Türü

Pazarlama Alanı