Sosyal Sorumluluk


Ant Teknik İyilik Peşinde Koşuyor


Ant Teknik, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne (TOFD) destek olmak üzere, İstanbul Maratonu'nda yardımseverlik koşusuna katılıyor. 

Ant Teknik çalışanları ve ailelerinden oluşan kurumsal koşu takımı koşANTeknik, Adım Adım isimli Sivil Toplum Organizasyonu'nun 'İyilik Peşinde Koş!' sloganı ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ekibinin yararına 10 km.’lik parkuru koşuyor.

Ant Teknik, koşulan km başına belirli bir tutarda bağış yaparak koşucularına destek verirken iyilik peşinde toplamda koşan Ant Teknik koşucuları, adımlarıyla özgürlüğüne kavuşmayı hayal eden ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor.

Ant Teknik, son olarak 2015 yılının Kasım ayında gerçekleşen 37. Vodafone İstanbul Maratonu'nda toplamda 300 km kateden 30 kişilik kurumsal koşu takımı ve destek aldığı 323 bağışçısıyla en iyi 15 kurum sıralamasında 5. olarak yerini aldı.

 

İyilik Peşinde Koşanlar...

Ant Teknik Koşucuları 10K Start’ında...

10K Finish’te Madalyalarımızla!..TOFD hakkında
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği; omurilik felçli bireyler başta olmak üzere tüm ortopedik engelli bireylerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Derneğin birincil hedefi, yeni oluşabilecek kalıcı sakatlıkların önlenmesini ve toplumun bu alanda bilgilenmesini sağlamaktır.
 
Adım Adım hakkında
Adım Adım, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım başta uzun mesafe koşuları olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor. Her yıl 2 defa İstanbul(Avrasya) Maratonu ve Antalya (Runtalya) Maratonunda 8 sivil toplum kuruluşu adına koşarak bağış toplamaktadır.
2008 yılından bugüne TOFD koşucuları ve bağışçıları sayesinde alınan toplam 1547   akülü tekerlekli sandalye; okullarına, işlerine gidemeyen ve sosyal hayata katılamayan 1547 bedensel engelliye hareket özgürlüğü kazandırmıştır.

TOFD ve Adım Adım oluşumunun tek amacı; Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi kalmayıncaya kadar yardımseverlik koşuları ve bunun gibi sosyal sorumluluk projelerinde görev almaktır.